rok 1996
V září roku 1996 přišel Luboš a Ruda s nápadem založit kapelu. Ondra a Pepa souhlasili a tak vznikla nová kapela nesoucí název Scrotum Humanum (= Šourek lidský). Neuplynula ani jedna zkouška a Ruda od nás odešel. Místo něj přišel Petr.
Pepa napsal píseň Neighbour, Ondra ji otextoval a tak vznikl náš první potencionální hit. Začali jsme nacvičovat písničky, které vesměs psal Pepa, ale hlavně jsme se sehrávali a vylepšovali naše hudební výkony. Zkušebnou byl dětský pokoj doma u Černých a tak tomu zůstalo napořád. Na konci roku jsme měli v repertoáru kolem deseti vlastních písní.

rok 1997
Po novém roce jsme na popud Petra udělali Beatlesovskou If I Fell a postupně cvičili další písně, převážně z repertoáru oblíbených Beatles. Postupně jsme se pouštěli i do hudebně náročnějších věcí (Saxy Sadie, Yer Blue, později Paperback Writer). Některé písničky jsme hráli jen několik týdnů, pak nás přestaly bavit, tak jsme dělali na dalších. Ondra hrál sólovou kytaru, Luboš zůstal u doprovodné, Pepa zběhl od piána k basové kytaře a Petr zůstal u bicích, respektive u bubnu. V té době jsme si totiž o bicí soupravě mohli leda nechat zdát. Písničky od Beatles, ale postupně stále více vytlačoval rock’n’roll. V březnu naše kapela změnila název na The Shower (= přeháňka, liják, sprška). V prosinci na vánoce 1997 dostali Ondra a Pepa od babičky bicí soupravu. Teprve potom dostala kapela ten správný zvuk.

rok 1998
První vystoupení domluvil Luboš a uskutečnilo se 2. května 1998 v restauraci Sparta v Klatovech. Zahráli jsme kolem čtyřiceti písniček, převážně od Beatles nebo jejich cover verze, zbytek vyplňoval klasický rock´n´roll. Nutno podotknout, že nešlo o žádný propadák, takže se bez většího zkoušení mohly uskutečnit další koncerty. V září od nás odešel Luboš a jeho místo zastoupil Šimon, který se rychle adaptoval a vnesl na pódium potřebnou show.
Na podzim jsme zahráli v Plzni, v Dětském domově v Nepomuku a v klatovském Kulturním domě Družba na Maturitním plesu Obchodní akademie. To už jsme měli nacvičeno kolem 140ti písní. V prosinci jsme poprvé vystoupili v Music baru U Košile v Klatovech. Toto místo se stalo po určité období domovskou scénou naší kapely. Během podzimu jsme se také zúčastnili projektu Rock Mixáč, což byla knížka o klatovských kapelách + CD s jednou písní od každé z nich. Tehdy jsme poskytli první oficiální rozhovor a v klatovském nahrávacím studiu natočili naši píseň My Weapon z roku 1996. Na rozhovoru je asi nejzajímavější Petrovo úsporný jednoslovný projev. Na Silvestra jsme hráli v Music baru U Košile, kde jsme příchod nového roku oslavili společně se svými nejbližšími přáteli a fanoušky.

rok 1999
V novém roce 1999 jsme zahráli v klatovském KD Družba na třech plesech. Na některé osmihodinové směny asi nikdy nezapomeneme. Všichni se zastavovali nad naším nízkým věkem a jejich dojem ještě posiloval Šimonův dětský zjev. V květnu jsme s dalšími kapelami zahráli na klatovském letním stadionu při zakončení cyklistického závodu Král Šumavy. Naše účast na závodech horských a silničních kol se pak stala každoroční tradicí. Tradicí, se také stal déšť při našich open air produkcích jak se na správný Shower sluší. V létě jsme uspořádali Mini-turné, jak jsme akci nazvali, při kterém jsme odehráli 9 koncertů převážně v Klatovech a okolí.

rok 2000
S příchodem nového roku jsme se rozhodli nahrát několik písní ze svého repertoáru jako demo. Natáčení proběhlo 30. ledna ve studiu Hlubina Honzy Roháče v Klatovech. CD obsahovalo 10 převážně rock´n´rollových songů. Během následující plesové sezóny jsme vystoupili celkem na pěti plesech, například na Reprezentačním plese města Klatov a na Plese Radia Šumava, kde jsme poprvé hráli na pódiu hlavního sálu. Před tímto výstupem jsme si nechali ušít barevná saka ve stylu 50tých let, čímž byl náš úspěch zaručen. V té době jsme také poprvé hráli v Německu a stále častěji vystupovali na plzeňské scéně. Prošli jsme kluby jako Žlutá ponorka, Boogie Bar, „21“ nebo Saloon Roudná.
V květnu jsme znovu hráli v Německu a to na americké vojenské základně poblíž Graffenwöhr v klubu Gettysburg. Jelikož se jednalo o americké území, dá se říci, že jsme v té době poprvé koncertovali v USA. Na Silvestra jsme se tentokrát předvedli na Plzeňském výstavišti, v ne příliš vytopeném pavilonu B, při speciální akci, sponzorovanou MTv.

rok 2001 a 2002
V únoru 2001 jsme absolvovali jedno z našich nejvýznamnějších vystoupení, a to na Maturitním plese Pražské konzervatoře v paláci Lucerna v Praze. V létě jsme uspořádali další koncertní šňůru s příznačným názvem „Magical Mystery Tour 2001“, v rámci které jsme odehráli 12 koncertů v Klatovech, Praze a Plzni.
V létě jsme natočili debutové CD Maple Leaf, obsahující 5 vlastních (Pepovo) písniček. Nahrávání proběhlo v nahrávacím studiu, tedy naší zkušebně, tedy v pokoji u Černých a o mix se postaral Pavel Justich. Na Českém Rozhlase Plzeň jsme byli hosty v jednom z pořadů, ve kterém zazněly písničky z alba.

rok 2003
Od roke 2003 jsme začali pravidelně vystupovat v Plzni v Music clubu Anděl (ex. Šantán), Merlin, U Nováků (společně s Petrem Březinou) a také v Praze v Music clubu Batalion, Mánes nebo Strahovské „010“.
V březnu 2003 zahráli The Shower při startovním zahájení Rallye Šumava Mogul z otevřeného návěsu kamionu na klatovském náměstí, tehdy místo obvyklého deště padal sníh. Na Ostrově u Příchovic jsme nejprve vystoupili jako předkapela skupiny Turbo, na dalším koncertě jsme měli jako předkapelu Petra Březinu. V létě jsme také koncertovali v Praze v „legendární“ Malostranské Besedě po boku Rock´n´roll Gangu Tonyho Škráška a v září jsme vystoupili na prknech, která znamenají svět v Klatovském divadle, při příležitosti 40tého výročí Stálé divadelní scény v Klatovech. Na podzim jsme si naplánovali nahrávání dalšího CD s názvem Caff Slidin´ Blue Cat´s, obsahující 7 písniček. Některé jsme zahráli i při natáčení Silvestra 2003 pro Kabelovou televizi Vrhaveč. Skutečný Silvestr jsme ale odehráli na hlavním sále KD Družba v Klatovech.

rok 2004
Písnička Nedochvilný Twist vedla od jara tři měsíce v čele hitparády pořadu „Bez Filtru“ Českého Rozhlasu Plzeň a na závěr roku byla vyhlášena jako druhá nejúspěšnější v celkovém počtu hlasů pro všechny kapely. Dozvěděli jsme se to během rozhovoru v pořadu Českého rozhlasu. Během povídání o kapele zaznělo všech 7 věcí z alba.

rok 2005
Na jaře 2005 jsme absolvovali turné po Itálii. V oblasti Toskánska jsme odehráli úctyhodné 3 koncerty. Při uvádění písniček jsme si museli vystačit s větou: Um altra cansone, což jak jsme doufali, znamená: Další píseň je...
Po návratu z Itálie nám Šimon oznámil, že kapelu v dohledné době opustí a bude se naplno věnovat manželským povinostem. Začali jsme se shánět po novém kytaristovi a vzpomněli jsme si na Marka, který s námi kdysi už jeden koncertík odehrál. Aby toho nebylo málo, pozvali jsme na jednu zkoušku i Honzu s jeho saxofonem a rázem jsme byli v pěti. 11. listopadu 2005 jsme v nové sestavě zahráli v Plzeňském Saloonu.

rok 2006
7. dubna 2006 jsme měli tu čest zahrát na Benefičním večeru Klatovského Rotary klubu a 20. května pak v Průhonickém parku na 1. Květinkové session Radia Olympic, po boku dalších revivalových kapel. Na podzim jsme si pořídili živou nahrávku z našeho vystoupení v Music clubu Anděl v Plzni. CD, které jsme si následně vyrobili obsahuje 20 největších pecek a je plné atmosféry showerovského vystoupení. 6. února 2007 se nám splnilo dávné přání a zahráli jsme si po boku bigbítové klasiky - skupiny Brutus v Lucerna Music Baru v Praze, při oslavě jubilea Sáši Plesky. Ou jé!

rok 2007
Od října 2007 pravidelně vystupujeme ve Velmi Jemném Klubu Limonádový Joe na Náměstí Republiky v Praze. Postupně jsme začali stále více hrát na svatebních akcích, například v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech nebo na Botelu Admirál v Praze.

rok 2008 a 2009
Poměrně velkou událostí, kterou stojí za to zmínit, je nahrávání autorského CD ve studiu exAvik. Přes neustálé koncertování by mělo album vyjít do konce roku 2009, na kterém by mělo být přibližně dvacet pecek nejen revivalových.

The Shower - Oldies Revival Band | 50s & 60s Rock'n'roll | Koncerty | Kontakt | Email